Życzenia świąteczne u Księdza Arcybiskupa

18 grudnia wybraliśmy się na spotkanie opłatkowe z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Gdy przybyliśmy do kurii, spotkaliśmy się w pięknie przystrojonej sali wraz z innymi szkołami katolickimi. Jedna z grup stworzyła niesamowity nastrój, kolędując przy oprawie muzycznej. Po kilku minutach zjawił się Arcybiskup, witając się z nami. Następnie wygłosił krótkie słowo oraz złożył nam wszystkim wzruszające życzenia świąteczne. Potem każdy podchodził z opłatkiem i miał szansę osobiście złożyć życzenia Arcybiskupowi oraz wymienić z nim parę zdań. Naszą szkołę reprezentowała Klasa 3B z Panią Angeliką, których życzenia sprawiły, że Arcybiskupowi zakręciła się łza w oku i był zachwycony mądrością i radością słowa, wypływającą z naszych życzeń. Po tym wydarzeniu pożegnaliśmy się z Arcybiskupem i udaliśmy się z powrotem do szkoły. Było to naprawdę wspaniałe doświadczenie: móc poznać osobiście Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który jest niezwykle ciepłą i pozytywną osobą.

Wika Gryza (IIIB)