Wycieczka klasy 1a w Bieszczady

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniach 2 – 4 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 1a wraz z s. Stellą i o. Jonaszem udali się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

Pierwszego dnia – w drodze do Bukowca – zatrzymaliśmy się w Łańcucie, gdzie mieliśmy możliwość pospacerować po angielskich ogrodach oraz zwiedzaliśmy zamek.

Następnie przejechaliśmy do Komańczy – miejsca internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. O pobycie Prymasa w Komańczy opowiedziała nam siostra nazaretanka, a następnie pokazała nam Izbę Pamięci.

Wieczorem dojechaliśmy do naszego ośrodka „Orzech” w Bukowcu. I po kolacji – na dobry początek – odbyła się dyskoteka.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zdobycia bieszczadzkich szczytów. Udaliśmy się na Połoninę Wetlińską do schroniska „Chatka Puchatka”. Następnie przejechaliśmy małą i dużą pętlą bieszczadzką, oglądając liczne cerkwie, a w nich przepiękne ikonostasy. Późnym popołudniem dotarliśmy do zapory na Solinie.

Wieczorem drugiego dnia odbyły się zawody strzelania z łuku, jak również mieliśmy możliwość zagrania w tenisa ziemnego, piłkę nożną… czy pospacerowania po rozległym terenie przy ośrodku.
Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego odwiedził nas Zakapior Bieszczadzki.

Trzeciego dnia udaliśmy się na przejażdżkę konną. Jeździliśmy na koniach huculskich – typowych dla Bieszczad.
W drodze powrotnej do Krakowa zatrzymaliśmy się w Sanoku, gdzie zwiedzaliśmy skansen budownictwa ludowego.

Do Krakowa przyjechaliśmy wieczorem… ale nie chciało nam się wysiadać z  busa. Chętnie wrócilibyśmy na Bieszczadzkie szlaki…

…zdjęcia z wycieczki…