Wycieczka do Londynu czerwiec 2014

Wyjazd edukacyjny do Londynu

W dniach 7 – 12 czerwca 2014r. odbył się wyjazd edukacyjny do stolicy Wielkiej Brytanii. Wzięło  w nim udział 21 uczniów oraz dwóch opiekunów: p. Joanna Szewczyk oraz p. Sylwia Igielska.

Uczniowie mogli zwiedzić najsłynniejsze zabytki oraz ciekawe miejsca w Londynie:

–     London Eye, nazywane również Millennium Wheel,

–     Buckingham Palace – oficjalna siedziba królowej,

–     White Hall z Downing Street  – siedziba premiera,

–     Westminster Abbey, gdzie odbył się mn. ślub księcia Williama

–     Houses of Parliament, czyli Pałac Westminsterski – miejsce posiedzeń Izby Lordów i Izby Gmin,

–     Big Ben – wieża zegarowa należąca do Pałacu Westminsterskiego,

–     Trafalgar Square – plac w centralnym Londynie, tradycyjne miejsce spotkań i zgromadzeń zarówno politycznych jak i sylwestrowych,

–     Tower of London – budowla pełniącą niegdyś funkcje obronne jak i pałacowe,

–     Fontanna Diany – pamiątkowa fontanna imienia księżnej Diany Spencer „królowej ludzkich serc”, znajduje się w najbardziej widowiskowej części Hyde Parku,

–     St. Pauls Cathedral – jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i budowli Londynu.

 

Wielkim atutem wyjazdu były bardzo liczne wizyty w najciekawszych muzeach i galerii w Londynie. Było to dla uczniów bardzo interesujące doświadczenie. Dzięki wielu interaktywnym wystawom, w tworzeniu których mogli wziąć udział, niektóre zjawiska, zagadnienia oraz zaprezentowane eksponaty stały się dla nich bliższe i bardziej zrozumiałe.

 

–     National Gallery – podziwialiśmy kolekcję ok. 2300  zbiorów malarstwa z lat 1250–1900, w tym dzieła Vincenta van Gogha, Moneta, Rembrandta, Tycjana czy Boticelliego,

–    British Museum – jedno z największych muzeum na świecie, przedstawiające historię cywilizacji na wszystkich kontynentach,

–     Science Museum – poświecone rozwojowi nauki, technologii i medycyny na przestrzeni trzech ostatnich stuleci,

–     Museum of London – dokumentuje rozwój metropolii od czasów rzymskich aż po dzień dzisiejszy,

–     Natural History Museum – zachwyca architekturą, mieści niezliczone eksponaty z wszystkich dziedzin biologii, medycyny, biogeografii i fizyki,

–     National Maritine Museum – wiodące muzeum morskie w Wielkiej Brytanii i być może największe tego typu muzeum na świecie,

–      The Royal Greenwich Astronomical Observatory.

W trakcie naszego pobytu w Anglii nie zapomnieliśmy również o naszej kondycji. Ulubioną formą aktywności fizycznej były spacery po Londynie.

 

–     Soho uchodzi za miejsce, w którym najwyraźniej widoczna jest wielokulturowość Londynu,

–     spacer po China Town – jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów dzielnic miasta,

–     spacery po Greenwich, przejście po południku 0,

–     spacer po Piccadillu Circus – miejsce rozpoznawalne na całym świecie głównie dzięki reklamom świetlnym takich firm jak np. SANYO, McDonald’s czy Coca-Cola, umieszczonym na jednym z rogów placu. W centralnym miejscu znajduje się fontanna z figurką Anterosa,

–    spacer po Baker Street, związane z legandarnym Sherlockiem Holmesem,

 

Dla niektórych zakupy na Oxford Street były najważniejszym punktem programu J

Uczestnicy wyjazdu  mieli również okazję podróżować londyńskim metrem do Hyde Parku,  jednego z kilku królewskich parków w Londynie. Jest położony na obszarze ok. 159 ha, podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine.

Osobnym punktem programu była wizyta w angielskiej szkole w Seahaven, w pobliżu Brighton. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania swoich angielskich rówieśników, uczestniczenia w zajęcia w grupach z angielskimi kolegami oraz zapoznania się z ofertą programową i sposobem działania tej szkoły. Najbardziej podobały się im boiska ze sztuczną nawierzchnią, widok na morze ze szkolnych okien oraz wyposażenie sal.

Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych. Młodzież wypełniała specjalne zeszyty ćwiczeń, które zawierały zadania korelujące z miejscami, które odwiedzali. Często musieli prosić o pomoc przechodniów, oczywiście w języku angielskim;-). Uczniowie mogli ćwiczyć  komunikację w naturalnych, codziennych sytuacjach. Korzystając z zakwaterowania u rodzin angielskich, uczestnicy  mieli żywy i bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Była  to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki.

Po tygodniu pełnym słońca (tak, tak, to o Londynie), pełni niezapomnianych wrażeń, z uśmiechami na twarzach, lecz smutkiem w oczach, że nasz wyjazd dobiega już końca, opuszczaliśmy Wyspy z nowymi doświadczeniami i przeżyciami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!