Kontakt

ul. Strzelców 5a    
31 - 422 Kraków
tel./fax
(012) 412-27-76

sw.tomasz72@gmail.com

 

ROK SZKOLNY 2011/2012
_____________________

Nie ma jak Malaga!!!

zdjęcia z czerwcowego wyjazdu
edukacyjnego do Hiszpanii
...

_____________________

Wręczenie Gimnazjum Brązowego Medalu
za zasługi dla Ligi Obrony Kraju
i odznaczenia
P. Małgorzacie Przedwojewskiej

za zasługi dla Ligi Obrony Kraju
przez Prezesa LOK-u Pana Wiewiórskiego

...zdjęcia...

_____________________

Pożegnanie klas trzecich
i wręczenie nagród
28 czerwca

...zdjęcia...

_____________________

Projekt edukacyjny

Dnia 21 czerwca 2012 r. odbyła się prezentacja
projektu gimnazjalnego pt.: Skały i minerały,
wykonanego przez uczennice klasy 2a:
Ninę Matusiewicz
Karolinę Ciombor
Karolinę Skibę


...zdjęcia...

____________________

Nie ma jak w Maladze...
12 -19 czerwca

Wyjazd edukacyjny do Hiszpanii
do szkoły języka hiszpańskiego:
"Malaga, Si. "

zdjęcia już wkrótce

_____________________

Plan na ostatni tydzień
roku szkolnego 2011/2012

  • wtorek - godz. 9.00 - Dzień sportu
  • środa - godz. 8.10 - sprzątanie w klasach
  • czwartek - godz. 17.00 - pożegnanie klas trzecich
    i rozdanie nagród (obowiązują mundurki galowe)
  • piątek - godz. 9.30 - Msza św. na zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw (obowiązują mundurki galowe)

_____________________

Osiągnięcia z przedmiotowego
Ogólnopolskiego Konkursu ALBUS

  • geografia
    Jan Nowakowski - 9 miejsce - laureat
    Tomasz Śliwa - 13 miejsce - wyróżnienie
    Julia Rucka - 14 miejsce - wyróżnienie
    Bartłomiej Rusnak - 15 miejsce - wyróżnienie
    Grzegorz Fliśnik - 15 miejsce - wyróżnienie
  • j. angielski
    Anna Młodzik - 11 miejsce - wyróżnienie
    Sophia Mingides - 11 miejsce - wyróżnienie
    Krzysztof Marcian - 11 miejsce - wyróżnienie
    Paulina Golińska - 12 miejsce - wyróżnienie
    Kinga Kaźmierczyk - 13 miejsce - wyróżnienie
    Jakub Góralczyk - 14 miejsce - wyróżnienie
  • j. niemiecki
    Dorota Dulny - 11 miejsce - wyróżnienie
  • j. polski
    Weronika Bier - 11 miejsce - wyróżnienie
    Marta Strzelecka - 13 miejsce - wyróżnienie
    Jan Dulemba - 15 miejsce - wyróżnienie
    Daria Kaźmierczyk - 15 miejsce - wyróżnienie
  • matematyka
    Martyna Dudek - 1 miejsce - laureat
    (nagroda)
    Daria Kaźmierczyk
    - 3 miejsce - laureat
    (nagroda)

    Karolina Niemczyk - 3 miejsce - laureat
    (nagroda)
    Łucja Gajęcka - 7 miejsce - laureat
    Anna Wadowska - 9 miejsce - laureat
    Łukasz Kisiała - 11 miejsce - wyróżnienie
    Karolina Ciombor - 13 miejsce - wyróżnienie

_____________________

Krzysztof Kmiecik (2A)
został
finalistą Małopolskiej Olimpiady
Wiedzy o Szachach.

Gratulujemy!!!

_____________________

Szkolny Związek Sportowy nagrodził
Gimnazjum 72 Sióstr Augustianek w Krakowie
za szczególne osiągnięcia sportowe.

Otrzymaliśmy wejściówki na trening
drużyny Holandii w dniu 6.06.2012

...zdjęcia....

_____________________

Wyróżnienia
w Międzynarodowym
Konkursie Matematycznym KANGUR
otrzymali:

    • Mateusz Biernacki - kl. 3A
    • Martyna Dudek - kl. 3B
    • Krzysztof Kmiecik - kl. 2A
    • Szymon Steczek - kl. 2A

Gratulujemy!!!

_____________________

Wycieczka do Warszawy
23 - 25 maja

...zdjęcia...

_____________________

Wyjazd edukacyjny - 12-19.06.2012
Malaga, Hiszpania

 

Pobierz:

informacje dotyczące bagażu podręcznego:

W drogeriach ( np. w Sephorze) można kupić przeźroczyste kosmetyczki,
z plastikowymi buteleczkami w środku, do których to buteleczek można przelać odpowiednią ilość szamponu, żelu czy kremu.

_____________________

27 maja
zakończyła się całoroczna
Międzypowiatowa
Szkolna Liga Strzelecka

Nasze drużyny w składzie:
- Martyna Dudek IIIb,
- Grzegorz Fliśnik IIIb,
- Mateusz Biernacki IIIa
- Katarzyna Bryg IIIa,
- Adam Kaczkowski IIIa,
- Michał Wojtasik Ib

zajęły I miejsce!!!!

Dodatkowo indywidualnie:
- Grzegorz Fliśnik I miejsce
- Martyna Dudek II miejsce
- Katarzyna Bryg III miejsce
- Mateusz Biernacki III miejsce

Gratulujemy!!!

_____________________

Wycieczka do Warszawy
kl. 2a, 2b, 3b

Zbiórka 23 maja o godz. 4.45

Należy koniecznie zabrać ze sobą:

  1. legitymację
  2. wygodne buty
  3. płaszcz przeciwdeszczowy
  4. odpowiednie ubranie
    (bluzeczki zakrywajce ramiona z małym dekoldem, spodenki/spódnice odpowiedniej długości)
  5. przybory do wypełniania kart pracy
    (długopis, ołówek, gumka, kredki, teczka) -
    karty pracy będą ocenianie!!!
  6. osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną - odpowiednie lekarstwa
  7. mały plecak, w który należy zapakować wszystkie rzeczy potrzebne w ciągu dnia
    (do hotelu przyjeżdzamy dopiero na obiadokolację)
  8. gry planszowe

 

Pobierz:

_____________________

Mistrzostwa Krakowa w badmintonie
27 kwietnia


Daria Kaźmierczyk IIIb
Dominika Marcinkowska IIIa
Kinga Kaźmierczyk Ib

zajęły II miejsce.

Gratulujemy!!!!

_____________________

Egzamin gimnazjalny
24 - 26 kwietnia

...zdjęcia...

_____________________

14 kwietnia

Uczniowie naszej szkoły włączyli s
w akcję zapraszania tańcem
na Święto Bożego Miłosierdzia.
Taniec odbył się na Rynku Głównym.
Po tańcu i modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia wręczano przechodnim białe róże
z fragmentem z Dzienniczka s. Faustyny
i zaproszeniem do Łagiewnik.

Zobacz więcej:
http://www.youtube.com/watch?v=aeIL2iNwCFw

Krótkie fragmenty pojawiły się także wTVP
Kronika:

http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/14-iv-2012-godz-1830/7054541

_____________________

Nasze osiągnięcia
w konkursach kuratoryjnych

Laureaci 2011/2012

  • Małopolski Konkurs
    "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

    Krzysztof Pullak (IB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Martyna Dudek
    (IIIB)

 

Finaliści 2011/2012

  • Małopolski Konkurs Informatyczny
    Anna Telakowska
    (IIIB)
    Mikołaj Wojakowski (IIB)
  • Konkurs interdyscyplinarny "Wiem więcej"
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Krzysztof Kmiecik (IIA)

_____________________

Nasze osiągnięcia w innych konkursach

  • Laureat konkursu "Olimpus z j. angielskiego"
    Paulina Golińska (IA)
  • III miejsce
    Małopolski Konkurs na dekorację wielkanocną
    Daria Kaźmierczyk (IIIB)

  • wyróżnienie
    Małopolski Konkurs na dekorację wielkanocną
    Julia Rucka (IA)
  • I miejsce w VI Wojwódzkim Konkursie Wiedzy
    "W kręgu mitów i kultury antycznej"
    Daria Kaźmierczyk (IIIB)
  • I miejsce w Konkursie wiedzy
    "Życie i twórczość Jana Sztandyngera"
    Daria Kaźmierczyk(IIIB)
  • II miejsce w Konkursie wiedzy
    "Życie i twórczość Jana Sztandyngera"
    Kinga Kaźmierczyk (IB)

_____________________

W dniach 28, 29, 30 marca -
rekolekcje wielkopostne.
Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się codziennie na 6,7 godz. lekcyjnej.
Obowiązują mundurki galowe.


2 kwietnia (początek Wielkiego Tygodnia)
o godz. 8.00 -

szkolna Msza Święta.
Obowiązują munduki galowe. _____________________

20 marca

Wycieczka klasy 2a
do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony

... zdjęcia..

_____________________

Konkurs "Polska Marynarka Wojenna
a historia polskiego wybrzeża".

Katarzyna Bryg IIIa, Grzegorz Fliśnik IIIb,
Agnieszka Tekiela IIIb, Kinga Kowalczyk IIb,
Michał Gracz IIIa, Michał Wojtasik Ib

zajęli I oraz II miejsce

Awansowali do zawodów wojewódzkich!!
Gratulujemy!!!!

_____________________

Jan Nowakowski (IIIb)
zajął XII miejsce
w Mistrzostwach Małopolski w pływaniu.
To nasz najlepszy wynik! Gratulujemy!!!


Michał Gracz (IIIa)
zajął XI miejsce
w Mistrzostwach Małopolski w snowboardzie.
To nasz najlepszy wynik! Gratulujemy!!!

_____________________

Nasza szkoła podpisała umowę
ze Stowarzyszeniem „Przyjazna szkoła”.
Pozwoli nam to uzyskać dodatkowe fundusze
na budowę gimnazjum.
Zwracamy się z gorącą prośbą
o wsparcie tej inicjatywy, poprzez przekazanie
1% podatku
na wyżej wymieniony cel.
Szczegółowe informacje na temat Stowarzyszenia
można uzyskać pod adresem: www.ps.org.pl.

Dane do wypełnienia PIT-u - pobierz...

_____________________

Daria Kaźmierczyk

zajęła I miejsce

w VI WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY
"W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ"
na poziomie gimnazjum

Serdecznie gratulujemy!

_____________________

Mistrzostwa Krakowa
w narciarstwie alpejskim

6 marca 2012 r. - Siepraw

Nasze gimnazjum reprezentowali:

Wiktoria Wolas IIIa, Agnieszka Tekiela IIIb,
Anna Wadowska IIIb, Barbara Kita Ia
Jan Dulemba IIIa, Tomasz Jeleń IIIb,
Krzysztof Marcjan IIIb, Łukasz Marcjan Ib



Najlepsze XVII miejsce zdobyła Agnieszka Tekiela.
Zawody miały poziom mistrzowski.
Startowało blisko 200 uczestników.

_____________________

 

Mistrzostwa Krakowa w snowboardzie
2 marca 2012 r.


zajęliśmy I miejsce

  • Michał Gracz IIIa - awans do województwa
  • Krzysztof Marcjan IIIb - awans do województwa
  • Łukasz Kisiała IIIa - awans do województwa
  • Mateusz Towarnicki IIIa

To ogromny sukces!!!Gratulujemy!!!!!

_____________________

Mistrzostwa Krakowa w pływaniu
1o lutego 2012 r.

Nasi uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Oto nasz osiągnięcia:

III m. - Jan Nowakowski IIIb (styl klasyczny)
awans do województwa

V m. Mateusz Biernacki IIIa (styl klasyczny)
awans do województwa

VII m. Katarzyna Bryg IIIa (styl grzbietowy)
awans do województwa

VIII m. Grzegorz Fliśnik IIIb (styl grzbietowy)
awans do województwa

III m. sztafeta chłopców 10x50 m
styl dowolny w składzie:
IIIa: Mateusz Biernacki, Michał Gracz,
Adam Kaczkowski, Łukasz Kisiała,
Mariusz Pięta, Mateusz Towarnicki

IIIb: Grzegorz Fliśnik, Jan Nowakowski,
Piotr Dybowski, Jan Gottwald

Awansowali do zawodów wojewódzkich!,
które odbędą się 27.03 - 28.03 w Suchej Beskidzkiej

Wszystkim gratulujemy!!!!!!

_____________________

9 lutego godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na
DZIEŃ OTWARTY
Rodziców i uczniów klas szóstych
Szkoły Podstawowej
zainteresowanych naszym Gimnazjum.

_____________________

Festiwal Kultury Chrześcijańskej
2 lutego 2012 r.

I miejsce
Prezentacja pantomimiczna
do piosenki: "Kim ja jestem"

wykonana przez klasę 2a

II miejsce
Piosenki: "Jestem rybakiem Pana"
"Ci, co zaufali Panu"

wykonane przez klasę 3b

III miejsce
Piosenka: "List do Boga"

wykonana przez Katarzynę Bryg
klasa 3a

III miejsce
Piosenka w języku białoruskim: "O Izus"

wykonana przez uczennice z klasy 2b

Podczas festiwalu uczniowie
recytowali wiersze ks. Twardowskiego,
nie tylko śpiewali piosenki,
ale również grali na różnych instumentach
(gitara, altówka, klarnet, keyboard),
a także przedstawiali scenkę biblijną.

...zdjęcia...

_____________________

Klasyfikacja śródroczna
2011 / 2012

klasa IA – średnia: 4,1

  1. Remigisz Wrona - 4,67
  2. Beata Cela - 4,61
  3. Zuzanna Baran - 4,60
  4. Zuzanna Borek - 4,60
  5. Mateusz Małek - 4,58

klasa IB – średnia: 4,3

  1. Kinga Kaźmierczyk - 5,07
  2. Tomasz Śliwa - 4,98
  3. Julia Wojnar - 4,93
  4. Jakub Bojdo - 4,73
  5. Michał Wojtasik - 4,53

klasa IIA – średnia: 4,1

  1. Magdalena Muzyk - 5,00
  2. Karolina Niemczyk - 4,59
  3. Karolina Ciombor - 4,56
  4. Krzysztof Kmiecik - 4,56
  5. Krzysztof Dziadkowiec - 4,50

klasa IIB – średnia: 4,1

  1. Bartosz Zduniak - 4,94
  2. Maciej Biegoń - 4,65
  3. Julia Łagowska - 4,65
  4. Weronika Surdej - 4,53
  5. Urszula Wilkosz - 4,53
  6. Karolina Wyska - 4,53
  7. Karolina Zygmunt - 4,53

klasa IIIA – średnia: 3,9

  1. Katarzyna Bryg - 4,81
  2. Mateusz Biernacki - 4,46
  3. Paulina Gernand - 4,46
  4. Wiktoria Wolas - 4,4,6
  5. Szymon Urban - 4,00

klasa IIIB – średnia: 4,3

  1. Daria Kaźmierczyk - 5,25
  2. Marta Strzelecka - 5,00
  3. Grzegorz Fliśnik - 4,77
  4. Piotr Dybowski - 4,75
  5. Martyna Dudek - 4,58

_____________________

Nasi finaliści 2011 / 2012

  • Małopolski Konkurs Informatyczny
    Anna Telakowska
    (IIIB)
    Mikołaj Wojakowski (IIB)
  • Konkurs interdyscyplinarny "Wiem więcej"
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Martyna Dudek
    (IIIB)
    Krzysztof Kmiecik (IIA)
  • Małopolski Konkurs
    "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

    Krzysztof Pullak (IB)

Gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

_____________________

Mistrzostwa Krakowa w szachach
26.01.2012

  • Krzysztof Kmiecik IIa
  • Krzysztof Dziadkowiec IIa
  • Szymon Steczek IIa

zajęli IV miejsce w Mistrzostwach Krakowa
w szachach. Startowalo 19 gimnazjów.

Gratulujemy!!!

_____________________

Olimpiada Matematyczna
Gimnazjalistów

Do II etapu - wojewódzkiego zakwalifikowali się:

  • Martyna Dudek - IIIB
  • Karolina Niemczyk - IIA
  • Krzysztof Kmiecik - IIA

Gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

_____________________

Laureatka Małopolskiego Konkursu
Panteon Narodowej Pamięci - Miejsca i ludzie.
Filmowy lub fotograficzny reportaż.

Karolina Ciombor (IIA)

_____________________

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
ALFIK

Klasa 2

  • Szymon Steczek – wynik bardzo dobry –
    2 miejsce w województwie
  • Karolina Niemczyk – wynik bardzo dobry –
    6 miejsce w województwie
  • Krzysztof Kmiecik – wynik bardzo dobry –
    10 miejsce w województwie
  • Karolina Ciombor – wynik dobry –
    30 miejsce w województwie

Klasa 3

  • Mateusz Biernacki – wynik bardzo dobry –
    14 miejsce w województwie
  • Łucja Gajęcka – wynik bardzo dobry –
    17 miejsce w województwie
  • Martyna Dudek – wynik bardzo dobry –
    18 miejsce w województwie  

Gratulujemy!!!

_____________________

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr śniegiem dmucha
w serca złamane i smutne
cicha wstępuje otucha...
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków
pod dachem tkliwej kolędy

Bóg się rodzi w człowieku.

Niech i narodzi się w Twoim sercu,
tego życzymy z okazji Świąt Bożego Narodzenia
a także pokoju, radości i obfitości darów nieba
oraz
błogosławieństwa Bożego
w Nowym Roku.

_____________________

Mikołajki w klasie 2a
9 grudnia

...zdjęcia...

_____________________

Wyjście do muzemu S. Wyspiańskiego
i warsztaty artyczne - klasa 2a
25 listopada

...zdjęcia...

_____________________

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

...więcej...

_____________________

Do etapu rejonowego
w Małopolskich Konkursach przedmiotowych zakwalifikowali się:

  • Małopolski Konkurs Biologiczny
    Karolina Wyska (IIB)
  • Małopolski Konkurs Geograficzny
    Piotr Dybowski
    (IIIB)
  • Małopolski Konkurs Informatyczny
    Anna Telakowska
    (IIIB)
    Mikołaj Wojakowski (IIB)
  • Konkurs interdyscyplinarny "Wiem więcej"
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Martyna Dudek
    (IIIB)
    Łucja Gajęcka (IIIB)
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
    Karolina Ciombor (IIA)
    Krzysztof Kmiecik (IIA)
    Karolina Niemczyk (IIA)
  • Małopolski Konkurs
    "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
    Jan Gottwald (IIIB)
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
    Krzysztof Pullak (IB)

Gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

_____________________

III miejsce chłopców
( IIIa, IIIb, IIb)
w turnieju pilki siatkowej
organizowanym przez Radę Dzielnicy III Otrzymali puchar i dyplom.

Gratulujemy!!!

_____________________

UWAGA!!!

Od 24 paździenika obowiązuje
nowy podział godzin!!!

...Zobacz nowy plan lekcji...

_____________________

Laureatki konkursu
literacko-plastycznego "Czar psa i kota" :
zorganizownowanego przez MDK

Karolina Niemczyk (IIA)
Urszula Wilkosz (IIB)

Gratulujemy!!!

_____________________

12 października

Klasy IIIa i IIIb zwiedzały
obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

_____________________

Święto Patrona Szkoły
10 października

W poniedziałek 10 października przypada Święto Patrona naszej Szkoły - św. Tomasza z Villanova.

Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 8.00
w kościele św. Jana Chrzciciela,
następnie odbędzie się ślubowanie klas I
oraz akademia o św. Tomaszu
z Villanowa.
Po akademii lekcje według podziału godzin.

Obowiązują mundurki galowe.

_____________________

Dzień Chłopaka w klasie 2a
30 września

...zdjęcia...

_____________________

Biegi sztafetowe Dzielnicy I

29 września nasi uczniowie brali udział
w biegach sztafetowych 4 x 100 m.
oraz sztafecie olimpijskiej
(600m., 300m.,200m.,100m.)
organizowanych przez Radę Dzielnicy I
oraz MOS Śródmieście.


Sztafeta chłopców 4 x 100 m. w składzie:

  • Tomasz Jeleń IIIb,
  • Mateusz Biernacki IIIa,
  • Grzegorz Fliśnik IIIb,
  • Michał Gracz IIIa

zajęła II miejsce.

...zdjęcia...

Gratulujemy!!!!

_____________________

8 września
godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na pierwsze
w nowym roku szkolnym spotkanie
wychowawców z Rodzicami.

_____________________

1 września

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO
2011/2012

.

  • Eucharystia o godz. 10.00
    w kościele św. Jana Chrzciciela
  • spotkanie z wychowawcami klas

Aby w pełni skorzystać z łask, jakie Pan pragnie Wam udzielić w nowym roku szkolnym, nie zapomnijcie o spowiedzi św.
i pełnym uczestnictwie w naszej Eucharystii.

_____________________

29 - 30 sierpnia 2011

WYJAZD INTEGRACYJNY

  • Zbiórka na parkingu koło garaży
    i przedszkola Perełka, ul. Strzelców 5
    29 sierpnia o godz. 9.00
_____________________

Propozycje wakacyjne

Rekolekcje
u Sióstr Augustianek
dla dziewcząt

29 czerwca - 2 lipca

Informacje u s. Stelli
oraz
www.augustianki.pl
w zakładce rekolekcje

 

ADM czyli
Augustiańskie Duszpasterstwo Młodych
zaprasza na

Rekolekcje w Czechach

3 sierpnia - 13 sierpnia
koszt: 200 zł

Informacje u s. Stelli
oraz www.prokocim.augustianie.pl
/index.php?page=15952

 

 

_____________________

 

Rok szkolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje