Relacja z pielgrzymki do Rzymu

W dniach 25-30.04.2014 uczniowie z siostrami i nauczycielami z naszego Gimnazjum udali się na pielgrzymkę do Rzymu. Uczestniczyli w Mszy św. kanonizacyjnej św. Jana Pawła II oraz Jana XXIII. W tym historycznym momencie, gdy na placu św. Piotra znajdowało się aż czterech papieży (dwóch świętych oraz papież-senior Benedykt XVI i papież Franciszek), nasi reprezentanci modlili się w pobliżu – na Via della Concilazione.

Następne dwa dni stanowiły niezapomnianą okazję do zwiedzenia najważniejszych zabytków Wiecznego Miasta. A były to przede wszystkim: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon, Plac Wenecki, Koloseum. A także piękne Bazyliki: św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore. Ogromne wrażenie zrobiła też Bazylika św. Piotra (kolejka zaledwie 2-godzinna) z grobem św. Jana Pawła II oraz wystawionym na widok publiczny ciałem św. Jana XXIII.

Fotorelację można obejrzeć tutaj (każde zdjęcie jest opisane).