Projekt edukacyjny w języku niemieckim – Niemcy, Francja, Szwajcaria

Program wyjazdu:

Dzień 1
Zbiórka przed szkołą w godzinach popołudniowych, wyjazd do Niemiec.

Dzień 2
Zakwaterowanie w ośrodku Naturfreundehaus Donauversickerung w Tuttlingen-Möhringen, odpoczynek po podróży; obiad, spotkanie organizacyjne – omówienie programu, rozdanie zeszytów edukacyjnych, podział na grupy językowe; zwiad terenowy po okolicy, kolacja i wieczór integracyjny.

Dzień 3
Projekt w Konstancji – m.in. Konzilgebäude oraz charakterystyczny pomnik Imperii, średniowieczna starówka z ratuszem miejskim, domem rodzinnym Ferdynanda Zeppelina, katedrą – podsumowanie zadań językowych.

Dzień 4
Projekt w Strassburgu/Francja – przejazd do dzielnicy europejskiej – budynki Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Parlamentu Europejskiego (możliwa wizyta edukacyjna w PE), przejazd do centrum m.in. Katedra Notre-Dame, La Petite France, Place Kleber – podsumowanie zadań językowych.

Dzień 5
Hospitacja szkoły niemieckiej – prezentacja niemieckiego systemu oświaty, możliwy bezpośredni udział w lekcjach, po wizycie w szkole zwiedzanie miejscowości, w której znajduje się szkoła; dla chętnych wyjazd do Aquaparku TuWass (wejście dodatkowo płatne); – podsumowanie zadań językowych.

Dzień 6
Projekt w Stein am Rhein/Szwajcaria – m.in. średniowieczna starówka ze wspaniale zachowanymi domami mieszczan oraz wie- żami obronnymi; projekt w Radolfzell am Bodensee – podsumowanie zadań językowych.

Dzień 7
Projekt w Stuttgarcie – stolicy Badenii-Wirtembergii, m.in. Königsstrasse, Schlossplatz – głównego miejsca spotkań mieszkań- ców miasta, Schillerplatz, przejazd do dzielnicy Cannstatt, gdzie znajduje się stadion Mercedes-Benz-Arena (z zewn.), a także fabryka Mercedesa; w godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

Dzień 8
Przyjazd pod szkołę.

ZAKWATEROWANIE
Ośrodek Naturfreundehaus Donauversickerung na obrzeżach Schwarzwaldu, pokoje 4-, 5- i 6-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, duża sala do zajęć językowych, zaplecze sportowe.

WYŻYWIENIE
Wyżywienie – kuchnia polska; system dyżurnych (śniadania, lunch pakiety, obiadokolacje; świadczenia rozpoczynają się dnia drugiego obiadem, kończą śniadaniem dnia siódmego). Zapewniamy suchy prowiant na powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
•  transport luksusowym autokarem,
•  kierownik projektu z ramienia ECM,
•  opieka nauczycieli z ramienia szkoły,
•  zakwaterowanie w ośrodku młodzieżowym,
•  wyżywienie – kuchnia polska: 3 posiłki dziennie,
•  suchy prowiant na powrót do Polski,
•  zajęcia językowe – realizacja konkretnych projektów,
•  zeszyty ćwiczeń i zadania językowe przygotowane indywidualnie dla każdej szkoły,
•  bogaty program zajęć obejmujący cały dzień,
•  ubezpieczenie Karta EKUZ.

CENA WYJAZDU:
1300 zł + 80 zł (depozyt, zwracany w przypadku niestwierdzenia uszkodzeń w ośrodku i w autokarze) + 100 Euro (Pakiet dodatkowy: Akwarium Sea-Life + wyspa kwiatów Mainau + muzeum Mercedesa + Projekt w Triberg + Projekt w Szwajcarii – wodospady Schaffhausen, Zurych)
W sumie 1380zł + 100 Euro

DODATKOWO PŁATNE:
•  istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji – 124 zł/os.

Zapisy na wyjazd proszę dokonywać drogą mailową na adres: justynazuziak@wp.pl do 10.09.2015r.

Realizacja programu będzie możliwa po uzbieraniu grupy min. 20 osób.
Data wyjazdu będzie znana na początku przyszłego roku szkolnego, najprawdopodobniej będzie to przełom maja i czerwca 2016 roku.