Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

WYNIKI KLASYFIKACJI

rok szkolny 2012/2013

klasa IA – średnia 4,44

  • Magdalena Jurek -5,24 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Magdalena Łukaszczyk -5,24 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Natalia Pałka – 5,18 – czerwony pasek
  • Agnieszka Pałka – 5,18 – czerwony pasek
  • Weronika Mazur – 5,06 – czerwony pasek
  • Natalia Tekiela – 5,00 – czerwony pasek
  • Ewelina Boroń -4,88 – czerwony pasek
  • Michał Ciombor – 4,88– czerwony pasek
  • Magdalena Jurek – 100% frekwencja

klasa IB – średnia 4,46

  • Eryk Kołcz -5,18 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Magdalena Kopeć – 5,12 – czerwony pasek
  • Urszula Kownacka – 5,12 – czerwony pasek
  • Natalia Podyma – 5,00 – czerwony pasek
  • Magdalena Kopeć – 100% frekwencja

klasa IIA – średnia 4,26

  • Beata Cela – 5,12 – czerwony pasek
  • Zuzanna Borek – 5,00 – czerwony pasek
  • Mateusz Lasoń – 5,00 – czerwony pasek
  • Julia Rucka – 5,00 – czerwony pasek
  • Natalia Patyna – 4,76 – czerwony pasek

klasa IIB – średnia 4,45

  • Kinga Kaźmierczyk -5,47 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Filip Doniec – 5,00 – czerwony pasek
  • Tomasz Śliwa – 4,94 – czerwony pasek
  • Julia Wojnar – 4,88– czerwony pasek
  • Tondos Mateusz – 4,76– czerwony pasek

klasa IIIA – średnia 4,68

  • Karolina Ciombor – 5,33 – czerwony pasek
  • Magdalena Muzyk- 5,28 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Nina Matusiewicz – 5,11 – czerwony pasek
  • Łucja Baster – 5,06 – czerwony pasek
  • Karolina Niemczyk – 5,06– czerwony pasek
  • Szymon Steczek – 5,00– czerwony pasek
  • Krzysztof Kmiecik – 4,94– czerwony pasek
  • Joanna Jakóbik – 4,89– czerwony pasek
  • Krzysztof Dziadkowiec – 4,83– czerwony pasek
  • Emilia Kwarciak – 4,83– czerwony pasek
  • Karolina Skiba – 4,83– czerwony pasek
  • Tytus Brzezicki – 4,78– czerwony pasek
  • Dorota Dulny – 4,78– czerwony pasek
  • Patrycja Gądzik – 4,78– czerwony pasek
  • Katarzyna Kołat – 4,78 – czerwony pasek
  • Joanna Muzyk – 4,78– czerwony pasek
  • Karolina Ciombor – 100% frekwencja

klasa IIIB – średnia 4,63

  • Maciej Biegoń – 5,17 – czerwony pasek
  • Julia Łagowska – 5,17– czerwony pasek
  • Bartosz Zduniak – 5,11– czerwony pasek
  • Igor Dzierwa – 5,06 – czerwony pasek
  • Karolina Zygmunt – 5,00 – czerwony pasek
  • Piotr Katarzyński – 4,94 – czerwony pasek
  • Kinga Kowalczyk – 4,89 – czerwony pasek
  • Joanna Rostek – 4,89 – czerwony pasek
  • Urszula Wilkosz – 4,89 – czerwony pasek
  • Weronika Surdej – 4,83 – czerwony pasek
  • Anna Wojewoda – 4,83 – czerwony pasek
  • Justyna Paruk – 4,78 – czerwony pasek

_____________________

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów
składamy serdeczne podziękowania
wszystkim Rodzicom
za pomoc okazaną naszej szkole.

Do Złotej Księgi naszego Gimnazjum zostali wpisani:

  • p. Marcin Idryan
  • p. Marcin Data
  • p. Aneta i Mariusz Pyrcz
  • p. Marta Brzezicka
  • p. Barbara Fent
  • p. Kazimierz Chochół
  • p. Anna Cisowska
  • p. Magdalena Biegoń

_____________________

Osiągnięcia w konkursach 
i zawodach sportowych

————-

Osiągnięcia humanistyczne:

Nasze gimnazjum od września 2012/2013
uczestniczy w ogólnopolskim projekcie badawczym
„Dydaktyka literatury i języka polskiego w gimnazjum
w świetle nowej podstawy programowej”.
Badania prowadzone są przez pracowników Katedry Polonistycznej
Edukacji Nauczycielskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu
Jagiellońskiego oraz Katedry Dydaktyki Literatury i Języka
Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na zlecenie
Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.
Dotychczas uczniowie mieli możliwość sprawdzić i rozwinąć swoje
umiejętności, dzięki wykorzystaniu 60 nowych narzędzi
dydaktycznych, w tym projektów edukacyjnych. Wybrane prace
naszych wychowanków można zobaczyć, klikając w podane niżej
linki.

Efekty pracy uczniów kl. II B
w projekcie „Mitologiczne inspiracje”:

Blog http://www.persefonazhadesu.e-blogi.pl
Film http://www.youtube.com/watch?
feature=player_embedded&v=Eh-4HSlSBak

Plakaty multimedialne, stworzone przez uczniów kl. II A
na platformie glogster, w projekcie „Biblijne inspiracje”:

Prezentacja multimedialna, przygotowana przez
uczennice kl. IIB
w programie prezi, w projekcie „Fantastyczne
konfrontacje”
http://prezi.com/exzjluao3bru/untitled-prezi/

W ramach projektu nasze gimnazjum otrzymało
także bony do Empiku na zakup książek i słowników
w wysokości 1500 zł.

————-

Osiągnięcia matematyczne:

  • Międzynarodowy Konkurs KANGUR matematyczny
    • Agnieszka Pałka (IA) – wynik bardzo dobry
    • Szymon Steczek (IIIA)- wyróżnienie
    • Krzysztof Kmiecik (IIIA) – wyróżnienie
  • Wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim
    Konkursie Matematycznym ALFIK otrzymali:

    • Agnieszka Pałka (IA) – 2 m-ce w województwie
    • Krzysztof Kmiecik (IIIA) – 6 m-ce w województwie
  • Do etapu wojewódzkiego
    Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
    zakwalifikowali się:

    • Agnieszka Pałka (IA)
    • Joanna Rostek (IIIB)
    • Karolina Ciombor (IIIA)
    • Karolina Niemczyk (IIIA)
    • Krzysztof Kmiecik (IIIA)
    • Szymon Steczek (IIIA)

————-

Osiągnięcia z języków obcych:

  • wyróżnionie w konkursie ‘THE SOLAR SYSTEM”:
    projekt uczniów klasy 3A: Doroty Dulny,
    Patrycji Gądzik i Karoliny Skiby
  • Konkurs Poezji Obcojęzycznej w XX LO im. Leopolda Staffa
    Gabriela Chmielowiec z klasy II B
    zdobyła II miejsce w kategorii język hiszpański.

————-

Osiągnięcia sportowe:

  • w Międzypowiatowej Lidze Strzeleckiej
    w zawodach strzeleckich KS Wisła
    I oraz II miejsce drużynowo
    w Międzypowiatowej Lidze Strzeleckiej
    I miejsce indywidualnie – Joanna Rostek IIIb
    II miejsce indywidualnie – Filip Doniec IIb
    III miejsce indywidualnie – Michał Wojtasik IIb
    IV miejsce indywidualnie – Dorota Dulny IIIa
    I miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich KS Wisła
    I miejsce indywidualnie – Pola Wieczorek IIIb
    I miejsce indywidualnie – Filip Doniec IIb
  • IV miejsce w Drużynowym Turnieju Szachowym
    o puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty:
    Krzysztof Dziadkowiec IIIa
    Krzysztof Kmiecik IIIa
    Piotr Noga Ia
    Szymon Steczek IIIa
  • III miejsce w Mistrzostwach Krakowa w szachach:
    Krzysztof Dziadkowiec IIIa
    Krzysztof Kmiecik IIIa
    Piotr Noga Ia
    Szymon Steczek IIIa
  • awansowała do Mistrzostw Krakowa
    drużyna piłki ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w Międzypowiatowych Zawodach Marynistycznych.
    Wszystkie drużyny awansowały
    do etapu wojewódzkiego.
  • Mistrzostwa Krakowa w pływaniu Com Zone Kraków
    Sztafeta chłopców 10×50 m stylem dowolnym zajęłaIX miejsce w Krakowie.
    Karolina Zygmunt w stylu klasycznym zajęła XI miejsce.
    Rafał Kaczkowski w stylu dowolnym zajął XV miejsce.
  • Mistrzostwa Krakowa w snowboardzie
    Jakub Mydło zajął III miejsce i reprezentował Kraków na Mistrzostwach Małopolski
  • Mistrzostwa Krakowa w badmintonie
    III miejsce w Krakowie
    zdobyła nasza drużyna dziewcząt w składzie:
    Kinga Kaźmierczyk IIb
    Kinga Kowalczyk IIIb
    Antonina Bundyra Ib
    Magdalena Kopeć Ib
  • Zawody tenisa stołowgo o Puchar Dyrektora ZSO nr 14
    I m. zdobył Mateusz Mrózek Ib ( kat. chł.)
    II m. zdobyła Julka Rucka IIa (kat. dz.)
    III m. zdobyła Natalia Patyna IIa ( kat. dz.)

_____________________