Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

WYNIKI KLASYFIKACJI
rok szkolny 2011/2012

klasa IA – średnia 4,21

  • Julia Rucka – 4,89 – czerwony pasek
  • Zuzanna Borek – 4,83 – czerwony pasek
  • Natalia Patyna – 4,82 – czerwony pasek
  • Mateusz Lasoń – 4,76 – czerwony pasek
  • Beata Cela – 4,72
  • Zuzanna Borek – 4,67

klasa IB – średnia 4,50

  • Kinga Kaźmierczyk -5,28 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Julia Wojnar – 4,94 – czerwony pasek
  • Jakub Bojdo – 4,83 – czerwony pasek
  • Tomasz Weber – 4,78 – czerwony pasek
  • Michał Wojtasik -4,78 – czerwony pasek
  • Tomasz Śliwa – 4,94
  • Krzysztof Pulak – 4,76
  • Krzysztof Jagiełło – 4,61

klasa IIA – średnia 4,24

  • Magdalena Muzyk – 5,17 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Karolina Ciombor – 4,94 – czerwony pasek
    100% frekwencji
  • Karolina Niemczyk – 4,94 – czerwony pasek
  • Łucja Baster – 4,83 – czerwony pasek
  • Nina Matusiewicz – 4,83 – czerwony pasek
  • Krzysztof Kmiecik – 4,76
  • Szymon Steczek – 4,67
  • Joanna Jakóbik – 4,61

klasa IIB – średnia 4,30

  • Bartosz Zduniak – 5,06 – czerwony pasek
  • Julia Łagowska – 5,00 – czerwony pasek
  • Maciej Biegoń – 4,94 – czerwony pasek
  • Urszula Wilkosz – 4,83 – czerwony pasek
  • Igor Dzierwa – 4,78 – czerwony pasek
  • Piotr Katarzyński – 4,67
  • Weronika Surdej – 4,67
  • Karolina Wyska – 4,67
  • Kinga Kowalczyk – 4,61

klasa IIIA – średnia 4,55

  • Katarzyna Bryg – 5,33 – wpis do Złotej Księgi
  • Paulina Gernand – 5,11 – czerwony pasek
  • Wiktoria Wolas – 5,11 – czerwony pasek
  • Zuzanna Błaszczyk – 4,94 – czerwony pasek
  • Mateusz Biernacki – 4,89 – czerwony pasek

klasa IIIB – średnia 4,98

  • Daria Kaźmierczyk – 5,78– wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Martyna Dudek – 5,39 – czerwony pasek
  • Marta Strzelecka – 5,33 – wpis do Złotej Księgi
    – czerwony pasek
  • Łucja Gajęka – 5,28 – czerwony pasek
  • Agnieszka Tekiela – 5,28 – czerwony pasek
  • Grzegorz Fliśnik – 5,17 – czerwony pasek
  • Piotr Dybowski – 5,06 – czerwony pasek
  • Zofia Mingides – 5,06 – czerwony pasek
  • Anna Telakowska – 5,06 – czerwony pasek
  • Tomasz Jeleń – 5,00 – czerwony pasek
  • Anna Młodzik – 5,00 – czerwony pasek
  • Barbara Wojewoda – 4,94 – czerwony pasek
  • Weronika Bier – 4,83 – czerwony pasek
  • Sebastian Cieślak – 4,83 – czerwony pasek
  • Krzysztof Marcian – 4,83 – czerwony pasek
  • Jan Gottwald – 4,78 – czerwony pasek

_____________________

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów
składamy serdeczne podziękowania
wszystkim Rodzicom
za pomoc okazaną naszej szkole.

Do Złotej Księgi naszego Gimnazjum zostali wpisani:

  • p. Marcin Zabrzeski
  • p. Tomasz Gracz
  • p. Jolanta Gajęcka
  • p. Danuta i Zbigniew Młodzik
  • p. Marta Brzezicka
  • p. Paweł Kmiecik
  • p. Barbara Fent
  • p. Anna Cisowska
  • p. Marcin Data
  • p. Tomasz Stasiak
  • p. Aneta i Mariusz Pyrcz

_____________________

Osiągnięcia w konkursach 
i zawodach sportowych

Nasi laureaci:

  • Małopolski Konkurs
    „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
    Krzysztof Pullak (IB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Martyna Dudek (IIIB)

Nasi finaliści:

  • Małopolski Konkurs Informatyczny
    Anna Telakowska (IIIB)
    Mikołaj Wojakowski (IIB)
  • Konkurs interdyscyplinarny „Wiem więcej” 
    Grzegorz Fliśnik (IIIB)
  • Małopolski Konkurs Matematyczny
    Krzysztof Kmiecik (IIA)

————-

Osiągnięcia humanistyczne:

  • I miejsce w VI Wojwódzkim Konkursie Wiedzy
    „W kręgu mitów i kultury antycznej”
    Daria Kaźmierczyk (IIIB)
  • I miejsce w Konkursie wiedzy
    „Życie i twórczość Jana Sztandyngera”
    Daria Kaźmierczyk(IIIB)
  • II miejsce w Konkursie wiedzy
    „Życie i twórczość Jana Sztandyngera”
    Kinga Kaźmierczyk (IB)
  • Ogólnopolski Konkurs ALBUS z j. polskiego
    wyróżnienie:
    Weronika Bier – 11 miejsce
    Marta Strzelecka – 13 miejsce
    Jan Dulemba – 15 miejsce
    Daria Kaźmierczyk – 15 miejsce

————-

Osiągnięcia matematyczne:

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym
    Konkursie Matematycznym KANGUR:
    Mateusz Biernacki – IIIA
    Martyna Dudek – IIIB
    Krzysztof Kmiecik – IIA
    Szymon Steczek – IIA

  • II etap – wojewódzki
    Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów:
    Martyna Dudek – IIIB
    Karolina Niemczyk – IIA
    Krzysztof Kmiecik – IIA
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK

    wynik bardzo dobry:
    Szymon Steczek – 2 miejsce w województwie
    Karolina Niemczyk – 6 miejsce w województwie
    Krzysztof Kmiecik – 10 miejsce w województwie
    Mateusz Biernacki – 14 miejsce w województwie
    Łucja Gajęcka – 17 miejsce w województwie
    Martyna Dudek – 18 miejsce w województwie
    wynik dobry:
    Karolina Ciombor – 30 miejsce w województwie

  • Ogólnopolski Konkurs ALBUS z matematyki
    laureaci:
    Martyna Dudek – 1 miejsce
    Daria Kaźmierczyk – 3 miejsce
    Karolina Niemczyk – 3 miejsce
    Łucja Gajęcka – 7 miejsce
    Anna Wadowska – 9 miejsce
    wyróżnienie:
    Łukasz Kisiała – 11 miejsce
    Karolina Ciombor – 13 miejsce

————-

Osiągnięcia z języków obcych:

  • Laureat konkursu „Olimpus z j. angielskiego”
    Paulina Golińska (IA)
  • Ogólnopolski Konkurs ALBUS z j. angielskiego
    wyróżnienie:
    Anna Młodzik – 11 miejsce
    Sophia Mingides – 11 miejsce
    Krzysztof Marcian – 11 miejsce
    Paulina Golińska – 12 miejsce
    Kinga Kaźmierczyk – 13 miejsce
    Jakub Góralczyk – 14 miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs ALBUS z j. niemieckiego
    wyróżnienie:
    Dorota Dulny – 11 miejsce

————-

Osiągnięcia geograficzne:

  • Ogólnopolski Konkurs ALBUS z geografii
    laureat:
    Jan Nowakowski – 9 miejsce
    wyróżnienie:
    Tomasz Śliwa – 13 miejsce
    Julia Rucka – 14 miejsce
    Bartłomiej Rusnak – 15 miejsce
    Grzegorz Fliśnik – 15 miejsce

————-

Osiągnięcia w innych konkursach:

  • Laureatka Małopolskiego Konkursu
    Panteon Narodowej Pamięci – Miejsca i ludzie.
    Filmowy lub fotograficzny reportaż.
    Karolina Ciombor (IIA)
  • Laureatki konkursu
    literacko-plastycznego „Czar psa i kota” :
    zorganizownowanego przez MDK
    Karolina Niemczyk (IIA)
    Urszula Wilkosz (IIB)
  • III miejsce
    Małopolski Konkurs na dekorację wielkanocną
    Daria Kaźmierczyk (IIIB)
  • wyróżnienie
    Małopolski Konkurs na dekorację wielkanocną
    Julia Rucka (IA)

————-

Osiągnięcia sportowe:

  • finalista
    Małopolskiej Olimpiady Wiedzy o Szachach
    Krzysztof Kmiecik (2A)
  • I miejsce – całoroczna Międzypowiatowa
    Szkolna Liga Strzelecka:
    – Martyna Dudek IIIb,
    – Grzegorz Fliśnik IIIb,
    – Mateusz Biernacki IIIa
    – Katarzyna Bryg IIIa,
    – Adam Kaczkowski IIIa,
    – Michał Wojtasik Ib
    Dodatkowo indywidualnie:
    – Grzegorz Fliśnik I miejsce
    – Martyna Dudek II miejsce
    – Katarzyna Bryg III miejsce
    – Mateusz Biernacki III miejsce
  • II miejsce – Mistrzostwa Krakowa w badmintonie
    Daria Kaźmierczyk IIIb
    Dominika Marcinkowska IIIa
    Kinga Kaźmierczyk Ib
  • Awans do zawodów wojewódzkich –
    Konkurs „Polska Marynarka Wojenna
    a historia polskiego wybrzeża”:
    Katarzyna Bryg IIIa,
    Grzegorz Fliśnik IIIb,
    Agnieszka Tekiela IIIb,
    Kinga Kowalczyk IIb,
    Michał Gracz IIIa,
    Michał Wojtasik Ib
  • XII miejsce
    w Mistrzostwach Małopolski w pływaniu
    Jan Nowakowski (IIIb)
  • XI miejsce
    w Mistrzostwach Małopolski w snowboardzie
    Michał Gracz (IIIa)
  • reprezentacja
    w Mistrzostwa Krakowa w narciarstwie alpejskim
    Wiktoria Wolas IIIa,
    Agnieszka Tekiela IIIb,
    Anna Wadowska IIIb,
    Barbara Kita Ia
    Jan Dulemba IIIa,
    Tomasz Jeleń IIIb,
    Krzysztof Marcjan IIIb,
    Łukasz Marcjan Ib
  • I miejsce
    Mistrzostwa Krakowa w snowboardzie
    Michał Gracz
    Krzysztof Marcjan
    Łukasz Kisiała

    Mateusz Towarnicki
  • Mistrzostwa Krakowa w pływaniu
    III m. – Jan Nowakowski IIIb (styl klasyczny)
    awans do województwa
    V m. Mateusz Biernacki IIIa (styl klasyczny)
    awans do województwa
    VII m. Katarzyna Bryg IIIa (styl grzbietowy)
    awans do województwa
    VIII m. Grzegorz Fliśnik IIIb (styl grzbietowy)
    awans do województwa
    III m. sztafeta chłopców 10×50 m
    styl dowolny w składzie:
    IIIa: Mateusz Biernacki, Michał Gracz,
    Adam Kaczkowski, Łukasz Kisiała,
    Mariusz Pięta, Mateusz Towarnicki
    IIIb: Grzegorz Fliśnik, Jan Nowakowski,
    Piotr Dybowski, Jan Gottwald
    awans do województwa
  • IV miejsce
    Mistrzostwa Krakowa w szachach
    Krzysztof Kmiecik IIa
    Krzysztof Dziadkowiec IIa
    Szymon Steczek IIa
  • III miejsce chłopców ( IIIa, IIIb, IIb)
    w turnieju pilki siatkowej
    organizowanym przez Radę Dzielnicy III
  • II miejsce
    Biegi sztafetowe Dzielnicy I
    Tomasz Jeleń IIIb,
    Mateusz Biernacki IIIa,
    Grzegorz Fliśnik IIIb,
    Michał Gracz IIIa

————-

Szkolny Związek Sportowy
nagrodził
Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek
za szczególne osiągnięcia sportowe

Gimnazjum otrzymało
Brązowy Medal
za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

P. Małgorzata Przedwojewska
została odznaczona
za zasługi dla Ligi Obrony Kraju przez Prezesa LOK-u Pana Wiewiórskiego

————-

Szkolny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

I miejsce
Prezentacja pantomimiczna do piosenki: „Kim ja jestem”
wykonana przez klasę 2a

II miejsce
Piosenki: „Jestem rybakiem Pana”
„Ci, co zaufali Panu”
wykonane przez klasę 3b

III miejsce
Piosenka: „List do Boga”
wykonana przez Katarzynę Bryg, klasa 3a

III miejsce
Piosenka w języku białoruskim: „O Izus”
wykonana przez uczennice z klasy 2b

_____________________