MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ – CHŁOPCY

Międzyklasowy turniej w piłkę nożną halową został zorganizowany przez klasę Ia i p. Łukasza Sawica. Turniej trwał od 02.02.15 r. do 23.03.15 r. Mecze odbywały się w poniedziałki, w godz. 7.15-8.00.
System turnieju: Runda Eliminacyjna odbyła się systemem Pucharowym, w której spotkały się klasy równoległe. Zwycięzca meczu przechodził do rundy finałowej, przegrany odpadał z turnieju. Runda Finałowa odbyła się systemem Każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, a za przegraną 0 pkt. Klasa z największą ilością punktów wygrała turniej. Podstawowe przepisy: 5 zawodników (4+1), 2 x 14 minut + 2 minuty przerwy, ogólne przepisy w piłkę nożną halową.

RUNDA ELIMINACYJNA
Turniej rozpoczął się 2 lutego br. (o godz. 7 rano) meczem klas pierwszych. Był to naprawdę dobry początek,  obie drużyny pokazały, na co je stać, a kibice szaleli. Najbardziej chwytliwym hasłem, jakie padało na trybunach było słynne już „Fala dla Nosala” (zawodnika klasy Ia). Po golach Krzysztofa Gazdy (4,15), Antoniego Kużdżała (7) oraz Jana Wysockiego (25) i nieuznanej z powodu spalonego bramce Antoniego Kużdżała, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla klasy Ib. Zawodnikiem meczu został kapitan zwycięskiej drużyny, Krzysztof Gazda.

W kolejnym starciu spotkały się klasy drugie. Mecz odbył się w 9 lutego br. i od początku okazał się sportowym sukcesem. Padło aż 10 bramek. Strzelali kolejno: Piotr Skwarek (6,7), Kacper Boryło (7,13), Piotr Nenko (7,15,28), Adam Paśko (8,11) i Jan Rudnik (16) Gole padały średnio co ok. 2,5 minuty. Wynik meczu był niespodzianką, pomimo początkowej znaczącej przewagi przeciwnika, zwyciężyli chłopcy z klasy IIb.  Zawodnikiem meczu został Piotr Nenko.

02.03. 2015 r. – Półmetek Turnieju. Na boisku spotkali się reprezentanci klas trzecich. Mimo świetnej gry w obronie, padło kilka bramek. Z pewnością pomógł doping publiczności, która tłoczyła się za drzwiami sali gimnastycznej. Trafiali: Piotr Noga (7), Mateusz Rusin(9) i Dominik Mika(13,19).Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla klasy IIIa. Zawodnikiem meczu został Dominik Mika.
RUNDA FINAŁOWA
Po Rundzie Eliminacyjnej nadszedł czas, aby znaleźć zwycięzcę turnieju. Runda Finałowa odbyła się systemem Każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, a za przegraną 0 pkt. Klasa z największą ilością punktów wygrała turniej.

Pierwszy mecz odbył się 09.03.2015 r. Był to mecz pomiędzy klasą Ib i IIb. Zawodnicy dostarczyli nam wielu niezapomnianych emocji. Gole strzelali kolejno: Krzysztof Gazda (6,12,25), Piotr Nenko (7), Kacper Boryło (8), Krzysztof Badura (20), Jan Rudnik (21), Jakub Książek (28). Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla klasy Ib. Zawodnikiem meczu został Krzysztof Gazda.

Drugi mecz odbył się 16.03.2015 r. Był to mecz pomiędzy klasami IIb i IIIa.  Gracze zaskoczyli nas mnóstwem bramek. Były one strzelane przez: Dominika Mikę (8,14,17,20,22,24,27,28), Piotra Nenko (9), Rafała Boruszewskiego (23) i Jana Rudnika (25). Mecz zakończył się wynikiem 2:9 dla klasy IIIa. Zawodnikiem meczu został Dominik Mika.

Trzeci i ostatni mecz turnieju, który wyłonił zwycięzcę odbył się 23.03.2015 r. i został rozegrany między klasami Ib i IIIa. Gracze obydwu zespołów byli niezwykle zdeterminowani, ponieważ każdy chciał osiągnąć sukces. Gole zdobywali: Hubert Szumiec (1,19), Jakub Książek (2), Krzysztof Gazda (3,17), Dominik Mika (4,12,24-z karnego,28), Jan Wysocki (21), Krzysztof Badura (22), Stanisław Włodek (27). Mecz zakończył się wynikiem 7:5 dla klasy Ib. Zawodnikiem meczu został Hubert Szumiec.

Po zakończeniu Turnieju odbyło się wręczenie nagród: reprezentacji kl. Ib za zwycięstwo  w Turnieju, Dominikowi Mice z kl. IIIa jako Najlepszemu Zawodnikowi i Królowi Strzelców oraz Najlepszemu Bramkarzowi Turnieju  Maciejowi Sikorskiemu z Ib. Gratulujemy! 🙂

Turniej przyniósł nam wiele niespodzianek, z których największą jest zapewne zwycięstwo klasy I b.  Średnia strzelanych bramek podczas jednego meczu wynosi 8, a łączna liczba strzelonych goli to 49. Trzema najlepszymi strzelcami byli:
1.Dominik Mika -14 goli
2.Krzysztof Gazda -7 goli
3.Piotr Nenko – 5 goli
Czas Turnieju na hali to 168 minut. Najwyższym wynikiem było 2:9 w meczu klas IIb i IIIa. Jak widać po statystykach, emocje były ogromne. Jednak to wszystko nie odbyłoby się gdyby nie nasz sędzia – nauczyciel wf-u, p. Łukasz Sawic. Pragniemy również podziękować organizatorom z klasy I a, którzy zadbali o to, aby wszystko się odbyło zgodnie z planem i aby nieobecni podczas meczów  mogli dowiedzieć się, jak przebiegały spotkania. Katarzyna Brożek była sędzią stolikowym i co tydzień o 7 rano pilnowała organizacji Turnieju. Relacje z meczów sporządzali Zuza Wilczyńska i Wojciech Malik, a o zdjęcia zadbały: Iga Mamińska, Wiktoria Nycz i Julia Dutkiewicz. Dziękujemy wszystkim za udaną współpracę i miłą atmosferę. 🙂 Turniej zakończył się, ale mamy nadzieję, że wróci za rok w kolejnej edycji.

Zuzanna Wilczyńska, Wojciech Malik

…:::…Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…:::…