Malowanie muralu przez uczniów klas pierwszych!

11Nasza szkoła wzięła udział w organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej programie Młody Obywatel. Celem programu było m.in. pokazanie, w jaki sposób uczniowie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Zdecydowaliśmy się na realizację jednej z trzech ścieżek –  „Z(a)maluj na lokalnie”, polegającej na stworzeniu muralu. Ze zgłoszonych kilku propozycji, niemal jednogłośnie wybraliśmy projekt przedstawiający orła na biało-czerwonym tle, a wokół niego 8 postaci: ks. Jerzy Popiełuszko, s. Faustyna, Witold Pilecki, Józef Piłsudski, Fryderyk Chopin, Juliusz Słowacki, Henryk Sienkiewicz i Maria Skłodowska-Curie. Uczniowie podzielili między siebie zadania tak, by każdy zajął się tym, w czym jest najlepszy (projektowanie szablonów w programach komputerowych, pozyskanie środków, fotorelacja  z przebiegu prac, malowanie itp.). Po egzaminach gimnazjalnych i wycieczkach szkolnych, dzięki słonecznej pogodzie, końcem maja i początkiem czerwca zaczęliśmy wcielać nasz projekt w życie. Malowanie sprawiało nam wiele radości. Najbardziej ekscytujący był moment, kiedy odklejaliśmy szablon od ściany i z niepokojem patrzyliśmy, jaki będzie efekt, czy dana postać, będzie przypominała samą siebie i rozpoznają ją niewtajemniczeni obserwatorzy. W rezultacie udało nam się stworzyć mural o tematyce historycznej i patriotycznej, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu prac i efektem końcowym: