Klasa 3a na Zielonej Szkole

IMG_4199Dnia 16 maja 2016 o godzinie 9.00 klasa 3a wraz z s. Stellą i Panem Grzegorzem wyruszyła na swoją ostatnią zieloną szkołę.

Po długiej jeździe dotarliśmy do Międzybrodzia Bialskiego, gdzie zakwaterowaliśmy się w kompleksie wypoczynkowym pod jakże trafną nazwą „Relaks”.

Po wstępnym rozpakowaniu walizek wszyscy nadal byli pełni energii i zapału do poznania nowego miejsca, więc postanowiliśmy zrobić mały rekonesans terenu. Na kolację wróciliśmy z dodatkowym prowiantem ze sklepu.

Główną atrakcją wolnego popołudnia okazała się być nie tylko trampolina, boisko do siatkówki plażowej, ale i kule wodne i strzelanie z łuku.

Następnego dnia pojechaliśmy na górę Żar, gdzie z uwagą słuchaliśmy, jak działa Elektrownia wodna i w jaki sposób zużywane są nadwyżki energii. Kolejnymi atrakcjami były: kolejka, którą dotarliśmy na górę Żar, tor saneczkowy i pontonowy oraz park linowy. Pogoda, choć pochmurna, a wręcz deszczowa nie zdołała zepsuć ani jednej atrakcji.

Trzeciego dnia klasa podzieliła się na dwie grupy: jedna toczyła zażarty bój w meczu piłki plażowej pod kierunkiem Pana Natanka, zaś druga rozkoszowała się malowniczością jeziora na rowerkach wodnych. Po obiedzie mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności, jako kierowcy na gokardach i jako strzelcy w laser parku, również nasi opiekunowie skorzystali z tej rzadkiej okazji. Wieczorem, by zmęczyć również umysł nie obyło się bez gier planszowych, które mimo niepozorności są bardzo emocjonujące.

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu odwiedziliśmy leśny park niespodzianek, gdzie sarny, kozły i alpaki bez przeszkód chodziły, a za symboliczną cenę mogliśmy je nakarmić specjalnie przygotowaną karmą. W tym samym miejscu odbyły się dwa zapierające dech w piersiach pokazy ptaków drapieżnych. Następnym punktem była miejscowość o nazwie Wisła, później wstąpiliśmy na chwilę do Kurnej Chaty Jana Kawuloka w Istebnej, widzieliśmy także słynne koniakowskie koronki.

Ostatniego dnia skorzystaliśmy z zorbingu, rowerków wodnych i kajaków oraz 20-minutowego rejsu żaglówką, który zakończył ten piękny czas wypoczynku.

Do Krakowa wróciliśmy 20 maja o godz. 16.30.

Karolina Maciaś, klasa 3a

…zdjęcia…