Klasa 2a we Wrocławiu

IMG_0964aW dniach 24 – 25 kwietnia 2015 r. klasa 2a wraz z s. Dorotą i z s. Stellą udała się na wycieczkę do Wrocławia.

Wyjechaliśmy pociągiem w piątek o  godz. 5 rano. Po przyjeździe do Wrocławia udaliśmy się na długi spacer. Przewodnik pokazał nam najpiękniejsze zakątki miasta, zaczynając od Rynku, placu Solnego, Starych Jatek Miejskich, Uniwersytetu Wrocławskiego, Biblioteki Ossolineum… i kończąc na Ostrowie Tumskim.

Po krótkiej przerwie obiadowej udaliśmy się do ZOO, w którym nie tylko podziwialiśmy zwierzęta na otwartych wybiegach, ale również mogliśmy zobaczyć ogromne kryte oceanarium.

Dzień zakończyliśmy wizytą na Wrocławskiej Pergoli, poznając historię Hali Stulecia i Iglicy.

Późnym wieczorem zakwaterowaliśmy się w hostelu, a po wspólnej pizzy, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Sobota była również pełna wrażeń. Mogliśmy zobaczyć Panoramę Racławicką, gdzie na wielkim malowidle podziwialiśmy gen. Tadeusza Kościuszkę i przebieg bitwy pod Racławicami. Przed wejściem do muzeum zatrzymaliśmy się na chwilę przed pomnikiem upamiętniającym ofiary Katynia.

Następnie udaliśmy się na Sky Tower – najwyższy punkt widokowy w Polsce. Wjechaliśmy na 49. piętro windą, która pokonała ten trasę w ciągu 1 min. Widok z góry był niesamowity.

Ostatnie chwile naszej wycieczki spędziliśmy na Rynku Wrocławskim. Późnym wieczorem Polski Bus przywiózł nas do Krakowa. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki…

 … zobacz zdjęcia z wycieczki….