Działalność Szkolnego Koła PCK

Od września w naszej szkole działalność rozpoczęło Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża nastawione na niesienie pomocy potrzebującym. Obecnie do grona członków SK PCK należy 21 uczniów, którzy bardzo aktywnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne.

Z inicjatywy członków SK PCK powstała nietypowa akcja profilaktyczna. Każdy miesiąc poświęcony jest omówieniu konkretnej choroby zgodnie z ogólnie przyjętym harmonogramem. Uczniowie mogą poszerzyć swoją wiedzy korzystając z informacji podanych na gazetce SK PCK.

Członkowie SK PCK wzięli udział w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

http://www.pck.pl/pages,10_152.html

Obecnie na terenie szkoły trwa zbiórka słodyczy dla najbardziej potrzebujących z Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Akcja cieszy się wielkim uznaniem.

Oto fotografia ukazująca efekt akcji na półmetku jej trwania. cam04494

Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w tą szlachetną akcję oraz zdeklarowanie chęci przynależności do SK PCK.

Niech problemy innych, słabszych, biedniejszych nie będą NAM obojętne.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem, SK PCK