Bonifraterski „Dzień Samarytański” (19.06)

U progu wakacji mieliśmy zaszczyt pełnić posługę wolontariatu podczas „Dnia Samarytańskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Bonifratrów św. Jana Grandego i Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego sp. z o.o w Krakowie.

Dziękujemy naszym Rodzicom, którzy przez szereg tygodni gromadzili się na różnorodnych spotkaniach roboczych z br. Leopoldem, koordynatorem wolontariatu szpitala i s. Barbarą: efekty tej współpracy okazały się imponujące. Drodzy Rodzice: jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że możemy liczyć na Waszą obecność, wsparcie i życzliwość.

Dzięki Wam i naszym Sponsorom, którym z serca dziękujemy za okazane nam dobro, była możliwa akcja: „Boni-Lotek. Każdy los wygrywa”.

Kiełbaski z grilla, ziemniaki „z wkładem”, kawiarenka „Jak w raju”- kącik gastronomiczny prowadzony przez Was dopieścił nasze żołądki i dał nam sposobność, byśmy mogli nacieszyć się sobą, słoneczną pogodą i wspólnym świętowaniem.

Dziękujemy p. Małgorzacie Knorr z Warsztatowni Chlastu- Plastu za możliwość swoistego „podglądania” tworzenia techniką zdobniczą decoupage: wspaniałe cudeńka p. Małgorzaty niech będą i dla nas inspiracją do działania na polu artystycznym.

Dziękujemy teamowi z klasy 3b za przygotowanie atrakcji sportowych: nie zabrakło zdrowego współzawodnictwa i wielu nagród- życzymy Wam, by doświadczenie wolontariatu w gimnazjum rozwijało się w szkołach średnich, które wybierzecie i by Wasz entuzjazm mógł się rozwijać, zawsze z myślą o najbardziej potrzebujących. Tak, będziemy za Wami tęsknić.

„Sztuczki”, iluzja- zawsze cieszą, nie tylko najmłodszych: z zapartym tchem podziwialiśmy zręczność naszych kolegów Piotrka i Daniela: gratulujemy Wam wytrwałości, której jesteśmy świadkami na co dzień, bowiem widzimy, ile pracy wymaga perfekcyjne wyjęcie lizaka z ucha (!).

Niełatwo też zrobić duże bańki mydlane- p. Ula pokazała nam, że jest to możliwe i daje wiele satysfakcji.

Nie zabrakło foto-ścianek tematycznych: Mały Książę i bohaterki z „Krainy Lodu” przypominały nam o takich wartościach jak przyjaźń i współodpowiedzialność za rozwój drugiej osoby. Dziękujemy Mary Świerczyńskiej i zespołowi plastycznemu za te inspiracje.

Wiele godzin prób i niekończące się rozmowy poprzedziły znakomity występ połączonych grup muzycznych z klas pierwszych. „The Hopeless Line +  Explorers” zachwycił publiczność profesjonalnym brzmieniem, mocnymi wokalami i dużą dawką pozytywnej energii. Dziękujemy Wam i gratulujemy: macie moc! Życzymy Wam sukcesów i czekamy na kolejne występy!

Centrum „Dnia Samarytańskiego” dla nas był Punkt Informacji o Wolontariacie prowadzony przez br. Leopolda z pomocą p. Danuty Różyckiej, s. Joanny i Temidy Kowal. My, po roku wdrażania się w ideę wolontariatu, już wiemy, jak ważne jest formowanie serc i umysłów osób w każdym wieku, by poświęcić innym czas i zdolności. Wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami w szpitalu bonifraterskim, zachęcamy do kontaktu z br. Leopoldem: czyńmy dobro wokół nas!

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w różne formy posługi wolontariatu w naszym mieście. Od września wolontariat Gim72 startuje z nową siłą!

s.Barbara cm, Aneta Żurek, Leopold Szatkowski OH

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy Siostrze Dyrektor za „zielone światło”- możliwość współtworzenia „Dnia Samarytańskiego”, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Szkoły.

Dziękujemy Nauczycielom Gim72:

p. Maria Stachurska- prowadzenie zespołu plastycznego (foto-ścianki)

p. Małgorzata Przedwojewska- przygotowanie teamu sportowego

p. Joanna Gaweł i p. Joanna Szewczyk- opieka teamu sportowego

p. Grzegorz Natanek i p. Ilona Śmietana- opieka nad zespołem muzycznym

Dziękujemy p. Jadwidze Brożek za dosłowne „wszystko” co należało ogarnąć „na wczoraj”- pomoc niezastąpiona i cenna!

Szczególną pomoc w organizacji pikniku wyświadczyli nam również i obecnością zaszczycili nas:

p. A. Tęcza, p. A. Matuszewska, Państwo Kubica- „Boni-lotek. Każdy los wygrywa”

p. B. Dolińska, p. E. Grzybczyk, p. J. Bogusz, p. B. Uliszak- kawiarenka „Jak w raju”

p. J. Kulig, p. M. Nogieć- „Co nieco z grilla”

p. M. Knorr z Warsztatowni Chlastu- Plastu: warsztaty i sklepik decoupage

p. D. Różycka- Punkt Informacji o Wolontariacie

p. K. Różycki, p. A. Grzybczyk- fotografia

p. Urszula Styczek- animacja, bańki mydlane

Brawa dla Wolontariuszy (kto siebie nie odnajduje, dajcie znać): E. Milcz, K. Warzecha, K. Bogusz, A. i K. Grzybczyk, K. Brożek, Sz. Lipnicki, K. Wilk, M. Urbaniak. I. Zawierucha, B. Jabłońska, A. Ropska, J. Chmielewski, F. Doliński, J. Schuster, D. Uliszak, A. Woźniak, K. Oprych, W. Majksner, W. Szwalec, W. Malik, B. Barta, Z. Chmiel, A. Gaczoł, B. Pikul, P. Skiba, N. Dukat, K. Boryło, J. Rudnik, A. Piskorz, H. i M. Likus, W. Zachwieja, M. Fijałek, W. Putyra, M. Lipnicki, Z. Blady, T. Kowal, A. Greniuk, P. Okrajni, D. Fliśnik, M. Świerczyńska, A. Bień, P. Kubica, O. Pawlik, I. Mamińska, Z. Wilczyńska, J. Chatłas, W. Nycz.

Dziękujemy Drukarni Cracovia Transfer (Gaj) oraz Agencji Reklamowej Reclamatic za banery i flagietki na rzecz wolontariatu. Dziękujemy Firmie Lobo za wsparcie naszej kawiarenki oraz Firmie Bruta za odzież gastronomiczną.

Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom: doceniamy profesjonalizm i życzliwość Państwa Firm i Instytucji, dziękujemy za rzeczowy kontakt i współpracę, za wrażliwość i bezinteresowną pomoc. Ufamy, że dobro, które Państwo czynią, będzie nadal pomnażane. Niechaj motywacją do Państwa dalszych działań i rozwoju będzie nasza wdzięczność i satysfakcja, którą widzieliśmy u uczestników pikniku.

Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

 

scianka sponsora.docx OK-page-001Kraków 20 podziekowanie-page-001