Amerykański gość

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty języka angielskiego dotyczące powszechnie znanego, amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Zajęcia były prowadzone przez native speakera – Hansa Engelhoffa, który pochodzi z Chicago w Stanach Zjednoczonych, a aktualnie mieszka w Polsce. Wszystkie klasy drugie naszego gimnazjum miały zaszczyt gościć Pana Hansa na swoich lekcjach.

                 Zajęcia wyróżniały się swoją niekonwencjonalną formą. Na samym początku lekcji, nauczyliśmy się angielskiej rymowanki, którą później recytowaliśmy w połączeniu z wykonywaniem gestów. Następnie, Pan Hans przybliżył nam historię Święta Dziękczynienia.  Swoją lekcję opierał na wyświetlanej prezentacji z dużą ilością zdjęć, dzięki czemu szybko zapamiętywaliśmy przedstawiane treści. Następną częścią było zaprezentowanie tradycji i potraw charakterystycznych dla tego święta, płynnie połączone z nauką słownictwa. Jednym z omawianych zwyczajów było łowienie jabłek z beczki, bez użycia rąk. My mieliśmy możliwość „złowić” cukierka, czyli złapać go z wiszącego ponad naszymi głowami sznurka. Była to dla nas świetna zabawa! Po tej grze przyszedł czas na kolejną. Tym razem był to quiz w formie gry w rugby! Zabawa polegała na wzajemnym podawaniu sobie piłki do rugby. W momencie, gdy Prowadzący powiedział: „stop”, osoba trzymająca piłkę musiała udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące Święta Dziękczynienia. Było to warte swojej ceny, ponieważ uczeń, który prawidłowo odpowiedział na zadanie pytanie, otrzymywał certyfikat, który po okazaniu nauczycielowi języka angielskiego zwalniał go jednorazowo z zadania domowego!

                Warsztaty były dla nas bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy o Święcie Dziękczynienia, a dzięki interaktywnym grom utrwaliliśmy zdobyte wcześniej informacje. Mamy nadzieję na udział w podobnych zajęciach w przyszłości.

Autor: Barbara Trzyna, kl.2c